Türkiye Gündemi

Zübeyde Hanım Parkı'nın kedileri yeni evlerine kavuştu

Karşıyaka Belediyesi, hayvanseverlerin talebi üzerine, Zübeyde Hanım Parkı’nda yaşayan sokak kedileri için ahşap evlerin bulunduğu yeni bir barınma alanı oluşturdu. 

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının rahatça barınıp beslenebilmesi için kedi popülasyonunun yoğun olduğu Zübeyde Hanım Parkı’nda yeni kedi evleri oluşturdu. Köpeklerin giremeyeceği ölçülerde yapılan ve üzerleri kapatılan üç ayrı kedi evinde toplam 50 kedi barınabiliyor. Belediye ekipleri tarafından üretilen ve uygun parklara monte edilen ahşap kedi evleri; mikrop ve bakteri üretmeme özelliği taşıyor, kedileri kışın soğuktan ve yağıştan, yazın da aşırı sıcaklardan koruyor.

HIZLI ÇÖZÜM
Zübeyde Hanım Parkı’ndaki kediler ile gönüllü olarak ilgilenen hayvansever Şeyda Uzuner, ilettiği sorun ve taleplere kısa sürede çözüm sağlayan Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti. Parkta sürekli olarak yaşayan kedi sayısının 50 civarında olduğunu anlatan Uzuner, “Belediyemiz daha önce yakın bir alanda kediler için yer yapmıştı ancak oraya gitmediler, parkta kalmaya devam ettiler. Yaşadıkları çim alanda mevsim gereği sulama başlayınca beslenme yerlerini salyangozlar istila etti. Ben de sorunu sosyal medyadan yazarak ve dilekçe vererek Karşıyaka Belediyesi’ne ilettim. Belediyemiz de parkın bir köşesine üç adet üç katlı yeni kedi evi yerleştirdi, üzerlerini kapattı. Alanın zemini de parke taş ile döşendi. Belediye Başkanımız Cemil Tugay ve ekibinin duyarlılık göstererek sorunumuzu hızlı bir şekilde çözmesi bizleri çok mutlu etti. Başkanımız bize mama desteği sözü de verdi. Kendilerine tekrar çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

KARŞIYAKA’DA HER CAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Karşıyaka’da hayatı paylaştıkları sokak hayvanlarının da yaşam haklarını korumak için çalıştıklarını belirten Veteriner İşleri Müdürü Çağlayan İnanlı, “Karşıyaka’mızdaki can dostlarımızın sağlığı, yaşam kalitesi bize emanet. Onlara hak ettikleri konforu, korumayı ve bakımı sağlamak için özveriyle çalışıyoruz. Bu hizmeti verirken STK’lar ve duyarlı komşularımızla iş birliği içindeyiz. Bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu