Türkiye Gündemi

Yoğun yağışları sahada karşılayan Başkan Büyükakın, “Teyakkuz halindeyiz”

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nın imalatında önemli bir kesiti olan alt yapı çalışmalarının önemli bir noktası Adnan Menderes Bulvarından Turan Güneş Caddesine bağlanan bölgedeki son alt yapı ve dere ıslahı çalışmalarını yerinde gördü. Yoğun yağmur yağışının ardından Kocaeli’de ki belli bölgelerde inceleme de yapan Başkan Büyükakın, gördüğü aksaklıklara anında müdahale edilmesi talimatını da verdi.

 

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETMİŞ DURUMDAYIZ”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’ün de katıldığı incelemelerde, “Şehrimizde etkili olan yoğun yağışın ardından meydana gelen olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız” diyen Başkan Büyükakın, “Aldığımız tedbirleri yerinde gördük. Ekiplerimiz şehrimizin tamamında temizlik ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor. İSU, İtfaiye, Fen İşleri, Park ve Bahçeler ekiplerimiz yoğun bir çalışma içinde. Her türlü tedbiri almış durumdayız. İletişim kanallarımız açık ve herhangi bir olumsuz durumunda vatandaşlarımız her zaman 153 üzerinden bizleri bilgilendirebilir” ifadelerin sarf etti.

 

“EKİPLERİMİZ TEYAKKUZ HALİNDE”

Kocaeli Şehir Hastanesi Tramvay Hattı’nın imalatında önemli bir kesiti olan alt yapı çalışmalarının önemli bir noktası Adnan Menderes Bulvarından Turan Güneş Caddesinde ki dere ıslah projesini de gören Başkan Büyükakın, bölge esnafını da ziyaret etti. Bölgede ki trafolar konusunda vatandaşlar gelen talepleri dinleyen Başkan Büyükakın, bu konuda da girişimler başlattı. “Yağışın başladığı andan itibaren ekiplerimizle birlikte, yağmurun etkilerini hafifletmek için yoğun bir şekilde mücadele ettik. Ekiplerimiz teyakkuz halinde. Şehir Hastanemize ulaşımı sağlayacak tramvay projesinin önemli bir adımı olan Adnan Menderes Bulvarından Turan Güneş Caddesine bağlayan alt yapı çalışmalarında yağmur sonrası bir sorun var mı yok mu diye de inceleme yaptık” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu