Xiaomi’de yüzlerce çalışan işinden oldu

Ürettiği akıllı telefonlarla dünya çapında tanınan Çin merkezli Xiaomi, yılın ikinci çeyreğinde satışların düşmesi nedeniyle 900’den fazla kişiyi işten çıkardı.
Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, ekonomik durgunluğun ortasında gelirleri düşmeye devam edince son üç ayda 900’den fazla kişiyi işten çıkardı. Bu sayı Xiaomi’nin mevcut işgücünün yüzde 3’üne denk geliyor.

Firmanın geliri ikinci çeyrekte 70,2 milyar yuan’a (ortalama 10,3 milyar dolar) ulaştı. Xiaomi bu sonuçla geçen yıla kıyasla gelirinin yüzde 20’sini kaybetti. Sadece senenin ikinci çeyreğinde şirket fazlaca daha fena sonuçlar elde etti.

30 Haziran’da nihayetlenen ikinci çeyrekte firmanın geliri tahmin edilenin de fazlaca altında kaldı. Firmanın ikinci çeyrekte geliri geçen senenin aynı dönemindeki 8.3 milyar yuan’a kıyasla yüzde 83.5’lik bir düşüş yaşadı. Şirket senenin ikinci çeyreğinde 1.4 milyar yuan (ortalama 206 milyon dolar) gelir elde etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xiaomi’de yüzlerce çalışan işinden oldu için yorumda bulun

    Xiaomi’de yüzlerce çalışan işinden oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Xiaomi’de yüzlerce çalışan işinden oldu için ilk yorumu yapabilirsin.