Türkiye Gündemi

UBER, taksilerde en çok unutulan eşyaları listelediği Kayıp Eşya Endeksi'ni yayınladı

Uber’in her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ne göre, Türkiye’deki taksilerde en çok unutulan eşyaların başında telefon geliyor. Sis makinası, peruk, elektrikli süpürge ve bağlama gibi sıradışı eşyalar da taksilerde unutulanlar arasında.

Tek bir tuşa basarak kullanıcıların istedikleri yere güvenli ve rahat bir şekilde gitmesini sağlayan global teknoloji platformu Uber, her sene yayınladığı Kayıp Eşya Endeksi’ni paylaştı. Kıyafet, telefon, cüzdan ve anahtar bu sene de en çok unutulan eşyalar listesinin başında yerini alırken, taksilerde unutulan en sıradışı eşyalar sis makinesi, peruk, elektrikli süpürge ve bağlama oldu.

Türkiye’de sarı, turkuaz, siyah ve geniş sarı taksiler ile hizmet veren Uber’in verilerine göre sene boyunca Türkiye’de toplam 4.535 eşya taksilerde unutuldu. Telefon, cüzdan, anahtar, çanta ve kulaklık en çok unutulan eşyalar olarak sıralamada yerlerini aldı.

Türkiye’de taksilerde en çok cumartesi günleri eşya unutuldu. Yıl boyunca saat 16.00 ile 17.00 arası en fazla eşya unutulan saat iken, 28 Ağustos 2022 ise en fazla eşya unutulan gün oldu. Pazartesi günleri en çok kulaklık ve cüzdan, cumartesi günleri ise en çok telefon ve gözlük taksilerde unutuldu. Peruk ve matkap gibi eşyalar da taksilerde unutulan ilginç eşyalar arasında yerini aldı. 

Dünya’daki rakamlara göre Fransa, Katar ve İspanya en çok eşya unutulan ilk 3 ülke olarak yer alıyor. En çok eşya unutulan günler ise cumartesi ve pazar olarak göze çarpıyor.

Uber Türkiye, İsrail ve Malta CEO’su Neyran Bahadırlı, “Uber kullanıcıları Uber ile çalışan taksilerde unuttukları eşyaları ile ilgili Uber’e 7/24 ulaşma şansına sahipler. Uber uygulaması üzerinden kayıp eşyanız hakkında Uber Taksi sürücü ortağı ile veya doğrudan Uber ile iletişime geçebilirsiniz. Hatta cep telefonunuzu bir araçta unuttuysanız ve hesabınızda oturum açamıyorsanız, Uber’in internet sitesi üzerinden form doldurarak da kayıp eşya bildiriminde bulunabilirsiniz” dedi

Uber uygulaması nasıl çalışır:

1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin

2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve yolculuğunuz için bir taksi çağırın

3. Uber Taksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu