Türkiye Gündemi

TotalEnergies'ten depremden etkilenen öğrencilere anlamlı destek

TotalEnergies, 6 Şubat depremlerinin ardından afet bölgelerindeki depremzedeler ile dayanışmasını sürdürüyor. Şirket, Fransa’nın önde gelen klasik müzik topluluklarından Metz – Grand Est Ulusal Senfoni Orkestrası’nın 6 Temmuz’da İstanbul’daki Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda verdiği “Umut Notaları” isimli konserin kurumsal destekçilerinden biri oldu.

Türk Fransız Ticaret Derneği, Institut français Türkiye, Fransa Büyükelçiliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) iş birliğinde düzenlenen konserden elde edilen gelir, depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan güzel sanatlar lisesi ve konservatuvarların müzik bölümlerindeki 800 öğrenci ve eğitmene enstrüman alınabilmesi için İKSV tarafından başlatılan İKSV Enstrüman Destek Fonu’na aktarılacak.

Uzun vadeli iş birliği 

Philharmonie de Paris, Festival d’Aix-en-Provence ve Cité Musicale-Metz gibi prestijli kurumlar tarafından öğrenci ve öğretmenlere sunulacak müzik eğitimini de kapsayan uzun soluklu destek çalışması ayrıca Ophélie Gaillard ve Ibrahim Maalouf gibi Fransız sponsorların yardımıyla deprem bölgesindeki orkestraların yeniden yapılanmasını desteklemeyi ve ustalık sınıfları gibi sanatsal inisiyatifleri sürdürmeyi amaçlıyor.

TotalEnergies Türkiye Genel Müdürü Emre Şanda, müziğin iyileştirici gücüne böyle uzun soluklu bir proje ile destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. Şanda, “Ülkemizi yasa boğan 6 Şubat depremleri ne yazık ki en çok çocuk ve gençleri etkiledi. Afet bölgelerindeki çocukların müzikle hayata bağlamalarına ve kültürel yaşamdan kopmamalarına olanak sağlamak amacıyla elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Depremin ilk gününden itibaren zor günleri dayanışma ve yardımlaşma ile geride bırakacağımıza inandık. Kültür ve sanatın da her koşulda sürdürülebilirmesi için bu projeye katkı sağlamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

İki ülke arasında kurulacak destek köprüsünün ilk ayağı olan konser kapsamında, 2018 yılından bu yana orkestranın müzik ve sanat yönetmenliğini yürüten David Reiland’ın çağdaş müzik ile unutulmuş bestecilerin eserlerini gün yüzüne çıkararak harmanladığı sıra dışı bir program sanatseverler ile buluştu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun genel sanat yönetmeni Murat Cem Orhan’ın konuk şef olarak yer aldığı konserin solisti ise klasik müzik alanında gelecek vadeden genç piyanist Can Çakmur oldu.

TotalEnergies Turkey Pazarlama Hakkında

TotalEnergies Turkey Pazarlama, tamamı TotalEnergies şirketi iştirakı olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren global bir oyuncudur. 130 çalışanı ile başta motor yağları olmak üzere madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket 2022 yılı sonu itibariyle %8,9 pazar payına ulaşmıştır. Şirket otomotiv, endüstri ve deniz taşımacılığı segmentlerine hem doğrudan hem de distribütörleri aracılığıyla ürün tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir. TotalEnergies Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst düzey uluslararası ve yerel standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ ve özel ürünün üretimini yapmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu