Yerel Haber

Su borusu patladı: Evleri su bastı

İstanbul Bahçelievler’de İSKİ ekiplerinin çalışma yapmış olduğu sokakta su borusunun patlaması sonucu bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Bahçelievler Mahallesi Mahmutbey Yolu Nergiz Sokak’ta çalışma meydana getiren İSKİ ekiplerinin iş makinesiyle yolu kazdıkları sırada su borusu patladı.

Ortalama 12 metreye kadar fışkıran su, çevredeki bazı ev ve iş yerlerine girdi. Vatandaşlar, ev ve balkonlarına dolan suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştı.

Apartman sakinlerinin eşyası ve sokaktaki esnafın ürünleri ziyan oldu. Bazı binaların dış cephelerinde ve balkonlarında da hasar oluştu.

Eşyası ve evinin elektrik tesisatı ıslanan mağdur vatandaşlar, elektrik akımı için tedbir alarak şalterleri indirmek mecburiyetinde bırakıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin yarın bölgede hasar tespit çalışması yapacağı açıklandı.

Üçüncü kattaki evleri de su bastı

Sokak girişindeki apartmanın üçüncü katında oturan Murat Özcan, İSKİ’nin iki hafta ilkin aynı yerde emek harcama yaptığını söylemiş oldu. Özcan, “15 gündür İSKİ’nin bir çalışması var. Ilkin geldiler buraya boruları döşediler, kapattılar. Güzelce asfaltladılar. Sonrasında tekrar geldiler asfaltı deldiler, su borusunu patlattılar. Su 12 metreye kadar yukarı çıktı. Üçüncü katta yaşıyorum, evimin içi olduğu benzer biçimde su oldu” diye konuştu.

Suyun tahliyesi için itfaiyeden yardım istediklerini aktaran Özcan, olumsuz cevap alınca kovalarla tahliyeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu