Spor

Şeyh Şamil Spor kompleksi açılış için gün sayıyor 

Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen gençlik ve spor projeleri kapsamında Şeyh Şamil Mahallesi’nde inşa edilen spor kompleksi tamamlanma aşamasına geldi.

Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinde 25 bin metrekare alana inşa edilen modern tesis, her yaştan sporsever için büyük bir imkân sağlayacak. Spor kompleksinde; bay ve bayan yarı olimpik yüzme havuzları, basketbol, voleybol, tenis, futbol, vb. sporların yapılacağı kapalı spor salonu, çok amaçlı açık spor sahaları, bisiklet, koşu yolu, kaykay pisti ve çocuk oyun alanları yer alıyor.

Açılış için gün sayan dev projeyi yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, spor kompleksinde son rötuşların yapıldığını ifade ederek yakın zamanda hizmete açılacağını müjdeledi.

Proje hakkında bir değerlendirme yapan Başkan Bilgin; “Açık ve kapalı spor salonları, bay-bayan yüzme havuzları, tenis kortu, kafeteryası, peyzaj alanları ve yürüyüş alanları ile birlikte Türkiye Yüzyılına değer katacak, şehrimize değer katacak Şeyh Şamil Spor Kompleksini kısa zamanda hizmete açacağız. Biz hep şunu söyledik, şehrin ihtiyacı olan yatırımları, istek ve talepleri, ortak akıl ve istişare ile dinleyerek şehre hizmet edecek rantabl projeleri hayata geçiriyoruz. Şehrin doğu kısmı Yiğitler, Şeyh Şamil, Huzur, Gülyurt, Yeşilyurt, Ahmet Turan Gazi, Mehmet Akif Ersoy Mahalleleri ile bölgemize hitap edecek tesisimiz kısa süre içerisinde tamamlanacak. Başta spor camiamıza ve gençlerimize hizmet edecek, mükemmel, her açıdan düşünülmüş bir spor merkezini hayata geçireceğiz. Tesisin şehrimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kara sevdamız Sivas’ımız için hizmetler ve eserler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu