Türkiye Gündemi

Sanofi'nin Girişimcilik Programı PharmUp'ın Dördüncü Dönem Demo Day'i Gerçekleşti

Sanofi’nin Endeavor iş birliğiyle Türkiye’de sağlık alanında yenilikçi çözümler geliştirmek üzere düzenlediği PharmUp Girişimcilik Programı’nın dördüncü dönemi, Demo Day ile son buldu. Girişimler, 22 Haziran’da Sanofi Türkiye’nin merkez ofisinde Sabah Gazetesi Teknoloji Yazarı Timur Sırt moderatörlüğünde gerçekleşen Demo Day ile projelerini yatırımcılara anlatma şansı elde ettiler.

Bu yılki konu başlıkları; Akıllı Sağlık Cihazları ve Diagnostik Çözümler (giyilebilir teknolojiler ve hızlı test araçları), Medikal Eğitim ve İletişim Araçları, Sağlıklı Yaşam Çözümleri, Dijital Sağlık ve Teletıp, Veri Yönetimi ve Analitiği, Kurumsal Dijital Dönüşüm olarak belirlenen PharmUp’ta, 6 girişimci programa katılmaya hak kazanmış ve mentörlük desteği ile eğitimler içeren 3 aylık bir hızlandırma dönemine katılmışlar, ayrıca Paris’te gerçekleştirilen VivaTech’e Sanofi ev sahipliğinde katılma fırsatı yakalamışlardı.

Dördüncü dönem girişimleri; yapay zekâ destekli loT platform YIKA ile hastanelerde ve hijyenik tesislerde el hijyeni takibini dijitalize ederek ve hastalıkların yayılmasını önleyen teknolojisiyle ERG Controls, giyilebilir ateş ölçeri ve sağlık takip yazılımı ile ateşin doğru ölçüm ve takibini sağlayan Hekimanne, eczanelerin stok, alım ve satış verilerini, makine öğrenmesi ve özel algoritması ile ilaç firmalarına raporlama teknolojisi sunan Integrio, kan alma süreçleri için geliştirdiği yapay zeka ve robotik altyapılı çözümleriyle laboratuvarlarda numunelerin kalite kontrolü, kabulü, gruplaması ve kan tüpü etiketlemesini, hastanelerin kan alma birimlerinde ise hasta akışı yönetimi ve optimizasyonunu sağlayan Labenko, akademisyenler tarafından kurulan, ilaç ar-ge süreçlerini hızlandırmak için moleküler modelleme yazılımı ve hizmeti sağlayan teknoloji şirketi Meddenovo ve kullanıcılarının iyi olma halini güçlendirmek amacıyla psikologlar tarafından hazırlanmış yöntemleri kullanıcıya sunan bir psikolojik sağlık uygulaması olan Relate App, hem dönem sonunda ürünlerini geliştirme şansı bulurken hem de PharmUp Demo Day’de projelerini yatırımcılar ve sektör temsilcileri ile paylaşma imkanı buldular.

Cem Öztürk  

Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Temel Ürünler Başkanı,  

 

“Sağlık sektörüne yönelik çözümler geliştirebilecek her alandan girişimciyi 2019 yılından bu yana PharmUp kapsamında bir araya getirmekten dolayı büyük bir mutluluk içerisindeyiz. PharmUp, merkezine insanı ve bilimi alarak tüm paydaşların birikim ve kabiliyetlerinin karşılıklı paylaşımı esasıyla yüksek katma değerli sağlık çözümlerinin ortaya çıkmasını hedefliyor. Sağlık alanında fark yaratacak yeni nesil çözümler üretmek üzere yola çıkan girişimleri desteklediğimiz but projemizde, dördüncü dönem Demo Day öncesinde beş startupımızı Uluslararası Startup ve Teknoloji Fuarı VivaTech’e davet ettik. Böylece girişimcilerimiz markalarını tüm dünyaya tanıtma ve sağlık alanında kendilerine katkı sağlayacak şirketler ile tanışma fırsatı buldular.

Geçtiğimiz üç aylık sürede fikirlerini olgunlaştırmak için hızlandırma programımıza katılan girişimcilerimizi gönülden kutluyorum. Tüm değerli girişimcilerimizin sağlık sektörüne sunacağı katma değer için çok heyecanlıyız.” dedi.

 

 

Emre Kurttepeli

Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı ve Mynet Kurucu ve CEO’su Emre Kurttepeli ise, “Sanofi ile dördüncü defa PharmUp’ı birlikte yürütüyoruz. Öncelikle bu süreçte Sanofi gibi değerli bir partnerle birlikte yürüdüğümüz için çok memnunuz. Bu program iki anlamda bizim için çok heyecan verici. Hem sağlık sektöründe fark yaratan bir girişimci havuzu oluşturuyor ve onları destekleme şansınsa erişiyor, hem de uzun süreli iş birliğimiz sonucu her sene program ve girişimciler anlamında çıtayı yükselttiğimizi görüyoruz. Senelerdir farklı sektörlere ve girişim seviyelerine yönelik yürüttüğümüz program ve projelerle gördük ki, benzer aşama ve süreçlerden geçen girişimciler, sadece atölye ve eğitimlerden değil, birbirleriyle bilgi paylaşmaktan da çok besleniyor. Bize program boyunca destek sağlayan tüm mentor ve partnerlerimize teşekkür ediyor ve girişimcilere tebriklerimi iletiyorum. Girişimcilerle çıktığımız yol uzun ve heyecanlı bir süreç, onlara desteğimiz her zaman devam ediyor. Tüm girişimcileri gayretleri ve girişimci olacak cesareti gösterdikleri için kutlarım.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu