Ruslar hükümet sitelerimize siber saldırı düzenliyor

Karadağ, hükümete ait resmi web sitelerinin günlerdir maruz kalmış olduğu siber saldırıların arkasında Rus servislerinin bulunduğunu iddia etti.

Karadağ hükümetince yapılan açıklamada, son günlerde hükümete ait resmi sitelere düzenlenen siber saldırıların, Rus servisler tarafınca yapıldığı duyuruldu. Karadağ Başbakanı Dritan Abazovic mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, söz mevzusu saldırıların siyasi gerekçelerle gerçekleştirildiğini düşündüklerini aktardı.

Abazovic sosyal medya hesabı aracılığı ile yapmış olduğu paylaşımda, “Karadağ, birkaç gündür, kurumlarımızı tehlikeye atan ciddi siber saldırılara maruz kalıyor. Bu saldırılarla mücadele için kurumlarımızdan ve hususi sektörden uzmanların yer almış olduğu bir ‘görev gücü’ oluşturduk” ifadesine yer verdi. Ülkede şimdiye kadar düzenlenen en karmaşık siber hücum olduğu kaydedilen saldırının neden olduğu hasarın, henüz tespit edilmediği aktarıldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Karadağ: Ruslar hükümet sitelerimize siber saldırı düzenliyor Ruslar hükümet sitelerimize siber saldırı düzenliyor için yorumda bulun

    Ruslar hükümet sitelerimize siber saldırı düzenliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ruslar hükümet sitelerimize siber saldırı düzenliyor için ilk yorumu yapabilirsin.