Kültür & Sanat

Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali'ne Geri Sayım Başladı

Sokak dansının her türünün sahneye taşındığı Red Bull Dance Your Style yarışmasının 6 Ağustos 2023’te gerçekleşecek Türkiye Finali’ne sayılı günler kaldı. Kazananı seyircinin belirlediği tek yarışma olan Red Bull Dance Your Style, Türkiye’nin dört bir yanından en iyi dansçıları bir araya getirecek. 

Türkiye’nin en iyi dansçılarının kıyasıya mücadele edeceği Red Bull Dance Your Style tüm heyecanıyla geri dönüyor. Hip Hop, popping ve house dans gibi alanında en iyilerinin belirleneceği Red Bull Dance Your Style’ın elemeleri 16 Temmuz İzmir23 Temmuz Ankara, 29 Temmuz İstanbul ve 5 Ağustos’ta Bursa’da gerçekleşecek. Elemelerde başarıyı yakalayan dansçılar, 6 Ağustos’ta Bursa’da  gerçekleşecek Türkiye Finali’nde kozlarını paylaşacak.

Her yıl birbirinden yetenekli dansçıların sürpriz müzikler eşliğinde kıyasıya mücadele ettiği yarışmaya başvurular RedBullDanceYourStyle.com üzerinden yapılacak. İGA İstanbul Havalimanı’nda yolculara konfor ve kolaylık sağlayan İGA Pass partnerliğinde gerçekleşen Red Bull Dance Your Style Türkiye’nin finalisti, Almanya’da düzenlenecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

 

Red Bull Dance Your Style Hakkında

Red Bull Dance Your Style 30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenleniyor. Dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma, bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekilleniyor. Organizasyon kapsamında İtalya’da popüler dansın figürleri geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı, Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler sergileniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu