Türkiye Gündemi

Otluk alandan yeşil alana

Atıl alan yemyeşil oldu!

Lüleburgaz Belediyesi, İstasyon Caddesi PTT Kargo Merkezi önünde daha önceleri atıl bir durumda bulunan araziyi çiçekler ve ağaçların yer aldığı yemyeşil hale kavuşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelinde belediyeye ait atıl alanları birer birer yeşil alana dönüştürmeye devam edecek.

Lüleburgaz Belediyesi kent genelindeki atıl alanları birer birer kullanılabilir yeşil alana dönüştürüyor. Sadece son yılda kentte kullanılabilir yeşil alan miktarını 70 bin metrekare artıran Lüleburgaz Belediyesi bu doğrultudaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kentte, belediyeye ait olan tüm atıl alanları küçük dokunuşlarla hem yeşillendiriyor hem de güzelleştiriyor.

Otluk alandan yeşil alana

Belediye ekipleri bu çerçevede son olarak İstasyon Caddesi PTT Kargo Merkezi önünde yer alan ve önceleri otluk görüntüsüyle kötü görüntü ortaya çıkan alanda dönüşüm gerçekleştirdi. Ekipler, ziraat mühendisi ve ziraat teknikeri eşliğinde gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda söz konusu otluk alanı içerisinde ağaç ve güzel renkli çiçeklerin yer aldığı yeşil alana dönüştü. Ortaya konan çalışma vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu