Kültür & Sanat

Klasik müzik severlerin yıllardır beklediği konser- İsrail Filarmoni Orkestrası İlk Kez İstanbul'a Geliyor!

Dünyanın en önemli orkestralarından biri olan ve pek çok turnesindeki konserlerin biletleri aylar önce tükenen İsrail Filarmoni Orkestrası, Türkiye’deki ilk konserini 26 Ekim 2023’te Ülker Arena’da verecek.

Good Music in Town etkinlikleri kapsamında Bwo Entertainment organizasyonuyla Türkiye’de müzik severler ile buluşacak olan İsrail Filarmoni Orkestrası’nın biletleri Biletix ve Passo.com.tr’de satışa çıktı. Şimdiden klasik müzik severlerin büyük ilgi gösterdiği konserin biletlerinin büyük bir hızla tükenmesi bekleniyor.

 

Son 100 yılın en saygın klasik müzik topluluğu

 

Son 100 yılın en saygın klasik müzik topluluklarından biri olarak kabul edilen İsrail Filarmoni Orkestrası’nın İstanbul’da ilk kez gerçekleştireceği konser, müzikseverler için büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

 

Unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak

 

Orkestranın büyüleyici müziği ve virtüöz performanslarıyla tanınan ünlü şefi Lhav Shani’nın yönetimindeki bu konser, İstanbul’un kültürel hayatına unutulmaz bir renk katacak.

İstanbul’un en prestijli konser mekanlarından biri olan Ülker Arena’da 26 Ekim 2023’te gerçekleşecek olan konser, izleyicilere eşsiz bir deneyim sunacak. Geleneksel klasik müzik eserlerinin yanı sıra farklı tarzlarda seslendirdikleri eserlere de  repertuvarlarında yer veren orkestra, dinleyicilere müzikal bir yolculuk yaşatacak.

87 yıl önce  Bronislaw Huberman ve Arturo Toscanini tarafından kurulan ve dünyanın en önemli klasik müzik topluluklarından biri olan orkestra, farklı geçmişlere ve kültürlere sahip insanları bir araya getirerek, performanslar aracılığıyla müziğe olan tutkularını paylaşıyor.

 

Eşsiz repertuvarları merakla bekleniyor

 

Beethoven, Brahms ve Mahler gibi bestecilerin en ünlü eserlerinden bazılarının yer aldığı güçlü performanslarıyla ünlü olan orkestra, Carnegie Hall ve Royal Albert Hall gibi dünya çapında birçok prestijli mekanın yanı sıra Salzburg Festivali veya Proms London gibi büyük festivallerde sahne aldı.  Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika başta olmak üzere uluslar arası turneleriyle ünlü olan orkestra, “Genç Müzisyenler Konser Serisi” ve “İsrail Müzik Kampları” gibi eğitim programları aracılığıyla genç nesilleri klasik müzikle tanıştırıyor.

Mozart’tan Shostakovich’e kadar birçok bestecinin geleneksel repertuvar eserlerini seslendiren orkestranın, her sezon repertuvarlarına aldığı farklı tarzlardaki yeni eserler merakla bekleniyor.  80 yılı aşkın tecrübesiyle uluslar arasında kültür alışverişinin elçisi olan İsrail Filarmoni Orkestrası’nın İstanbul’da ilk kez vereceği konser merakla bekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu