Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Özer’e davet!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir paylaşım yaparak öğretmenlerle ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çağrı yaptıç

Geçtiğimiz hafta Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’yla ilgili yapmış olduğu paylaşımla öğretmenlere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu kez Twitter hesabından yeni bir paylaşım yapmış oldu. Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik imtihanlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e seslenen Kılıçdaroğlu “Gelin beraber çözelim bu işi” dedi. İşte detaylar…

“Daha makul çözümler var”
Kılıçdaroğlu açıklamasında “Ulusal Eğitim Bakanı Özer “Imtihan olmasın dedik, sendikalar ayağa kalktı” demiş. Sınavdan, mülakattan daha makul çözümler var elbet. Gene davet yapıyorum, gelin beraber çözelim bu işi. Öğretmenlerimizin oldukca daha büyük dertleri var, bu şekilde anlam ifade etmeyen şeylerle incitmeyelim kendilerini.” ifadelerini kullandı.

“Bu sınava girmeyin” demişti
CHP lideri Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta yapmış olduğu bir paylaşımında ise öğretmenlere seslenerek “Bu sınava girmeyin” demişti. Kılıçdaroğlu paylaşımında “Öğretmen kariyer imtihanı rencide edici olduğundan daha makul bir çözüm bulmak suretiyle çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonrasında birlikte (konuşarak) buluruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Özer’e davet! için yorumda bulun

    Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Özer’e davet! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Özer’e davet! için ilk yorumu yapabilirsin.