Dünya

Karabağlar’da afet bölgesine aralıksız destek

İZMİR (İGFA) –  Karabağlar Belediyesi, sürekli irtibat halinde olduğu afet bölgesindeki vatandaşlara destek vermeye devam ediyor.

Bölgeden gelen taleplere anında yanıt vermeye gayret gösteren Karabağlar Belediyesi, depremin vurduğu farklı illere kuru gıda ve hijyen, odun-kömür, soba, çöp konteyneri gibi malzemeler gönderiyor. Son olarak yine gıda, hijyen, soba ve aydınlatma malzemeleriyle yüklü iki araç afet bölgesine ulaştı. Bu desteklerin bölgede düzenli şekilde dağıtılmasına özellikle dikkat ediliyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, afet bölgesinin yanı sıra depremden etkilenip Karabağlar’a gelen vatandaşlarımızın da yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Bunun için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün koordine merkezi olduğunu belirten Başkan Selvitopu, “Birlik ve beraberlik içinde, dayanışmayla bu günleri atlatacağımıza inanıyorum. Karabağlar Belediyesi olarak bu süreçte elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan depremzedelere destek vermek isteyen vatandaşlar için başlatılan kampanya kapsamında da Kibar Belediye Hizmet Kompleksi’ndeki koordinasyon merkezi ve ilçenin 5 farklı noktasında, ihtiyaç sahipleri için kuru gıda, hijyen, iç çamaşırı gibi malzemelerin toplanmaya devam ettiği bildirildi. Duyarlı vatandaşlar Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü irtibat numaralarının yanı sıra 0 538 226 38 84 numaralı Whatsapp iletişim hattını arayarak konuyla ilgili bilgi alabileceği kaydedildi.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu