Kahramanmaraş’ta orman yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, Onikişubat ilçesi ile Andırın ilçesi içinde kalan Kısıklı bölgesindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. İhbar üstüne yangın bölgesine oldukca sayıda arazöz sevk edildi. Yangına yangın ilk müdahale ekipleri karadan, yangın söndürme helikopterleri ise havadan müdahale ediyor.

İkinci yangın çıktı, 1 hektar alan yandı
Kahramanmaraş’ın Kısıklı mevkisindeki yangın devam ederken, Dulkadiroğlu kazasının Bulanık Mahallesi’ndeki ormandan da alevler yükseldi. İhbarla bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Ekiplerin kısa sürede müdahalesiyle alevler, söndürüldü. Bulanık’taki yangında 1 hektar alan ziyan oldu.

İlk yangın söndürülmeye çalışılıyor
Öte taraftan Kısıklı bölgesindeki yangında ise ormanın sarp olması sebebiyle takımlar, alevlere güçlükle müdahale ediyor. 235 şahıs, alevleri söndürmek için 9 arazöz, 2 su tankı, 4 dozer, 4 itfaiye aracı, 3 yangın ilk müdahale aracıyla karadan müdahale ederken; 7 helikopter ve 5 uçak ile de havadan destek veriliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kahramanmaraş’ta orman yangını için yorumda bulun

    Kahramanmaraş’ta orman yangını için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kahramanmaraş’ta orman yangını için ilk yorumu yapabilirsin.