Türkiye Gündemi

İzmir'in ilk Matematik ve Zeka Oyunları Parkı Bayraklı'da!

Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nda sona gelindi

Bayraklı Belediyesi, İzmir’in ilk Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nı Bayraklı’ya kazandırmak için geri sayıma başladı. Mansuroğlu’nda, 18 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçecek parkın yapımında sona gelindi. Dev parkın içine 26 zeka oyunu elemanı ve dijital oyun birimlerinden oluşan bölümler yerleştirilecek. Yeşil oranı, yürüyüş yolları, açık ve kapalı kafeterya alanı, oyun grupları ve modern dinlenme ekipmanlarıyla ilçeye zenginlik katacak park, yakın zamanda ilçenin yeni cazibe merkezi olacak. Başkan Serdar Sandal “Projemiz Bayraklı’ya değer katacak. Kısa süre içinde hem çocuklarımızın hem de ailelerin hizmetine sunacağız” dedi.

18 BİN METREKARELİK DEV PARK
Yerel seçimlerden bu yana Bayraklı’ya onlarca modern park ve yeni yeşil alanlar kazandıran Bayraklı Belediyesi, İzmir’in ilk ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’nın çalışmalarında da sona yaklaştı. Mansuroğlu Mahallesi’nde 17 bin 915 metrekarelik alanda yürütülen çalışmalarda çocukların eğlenirken öğrenmeleri hedeflendi. Bu kapsamda parka 26 adet zeka oyunları ekipmanı ve dijital oyun birimleri montajı yapılacak. Çeşitli türlerde ağaç, çalı ve çiçekler kullanılarak peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildi. Parkın içinde çeşitli etkinlikler ve dinlenme amaçlı da kullanılabilecek amfi alanı oluşturuldu. Modern görünümü, yürüyüş yolları, yeşili, oyun grupları ve kafeteryasıyla ‘Matematik ve Zeka Oyunları Parkı’ yepyeni bir cazibe alanına dönüştürüldü.

GENÇLERDEN SANDAL’A TEŞEKKÜR
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da çalışmaları yerinde inceledi. Parkı gezen gençlerle de sohbet eden Başkan Sandal, projeyi beğenip beğenmediklerini sordu. Bayraklı’da daha önce böyle bir park çalışması görmediklerini belirterek, çok mutlu olduklarını ifade eden gençler; çocuklara, gençlere yönelik hizmetlerinden dolayı Başkan Sandal’a teşekkür etti.

İZMİR’DE TEK!
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “İzmir’de tek olan parkımızda çocuklarımız kendilerini geliştirecek ve aynı zamanda eğlenirken öğrenebilecek. Proje ilçemizin de önemli bir ihtiyacına yanıt verecek. Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için. Onların hayal ettiği Bayraklı’yı el birliğiyle yarınlara hazırlıyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu