Son Dakika

İstanbul Boğazı’nda ‘duygulu’ paylaşım

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, İstanbul’da Afrika Boynuzu’na tahıl taşıyacak geminin karşısında bulunmaktan dolayı duygulandığını söyledi.

Guterres, Twitter hesabından Ukrayna’dan Afrika’ya tahıl taşımak üzere İstabul’da bekleyen Dünya Besin Programı (WFP) gemisiyle ilgili duygu dolu bir bildiri paylaştı.

Kıtlığın son dönemlerde Afrika’da daha çok etkili olduğuna işaret eden Guterres, Afrika Boynuzu’na tahıl götürecek vapur Brave Commander’ın karşısında bulunmasından dolayı büyük bir duygu yoğunluğu yaşadığını belirtti. Guterres, tahıl ve bazı temel gereksinim maddelerinin nakliyatının adam, hanım ve evlatların açlıktan ölmemesi için büyük bir katkı bulunduğunu dile getirdi.

“Türkiye’ye Karadeniz Tahıl Girişimi’ndeki görevi için teşekkür ederim”

BM Genel Sekreteri Guterres, Karadeniz’den tahıl ürünlerinin güvenli sevki için İstanbul’da oluşturulan Ortaklaşa Koordinasyon Merkezine gelmiş ve Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuşmuştu. Guterres: Türkiye’ye Karadeniz Tahıl Girişimi’ndeki görevi için teşekkür ederim

“Brave Commander” adlı Lübnan bandıralı buğday taşıyan vapur, 16 Ağustos’ta Odessa bölgesinin Yuzhne kentindeki limandan ayrılmıştı.

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu