Türkiye Gündemi

İbrahim Kızılkaya BMS Türkiye ve İsrail'den sorumlu Hukuk Direktörü olarak atandı

Dünya genelinde yenilikçi ilaçları geliştirerek pazara sunan lider biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb’e (BMS) 2021 yılında Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü pozisyonu ile katılan İbrahim Kızılkaya Türkiye ve İsrail’den sorumlu 
Hukuk Direktörü olarak atandı.

 Çalışanlarının gelişimine önemli katkılar sağlayarak yurt içi ve yurt dışındaki kariyer fırsatlarıyla bilinen Bristol Myers Squibb Türkiye, yeni atamalarıyla ekiplerini güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak, hukuk ve uyum alanında 15 yılı aşkın deneyime sahip olan İbrahim Kızılkaya, BMS Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü pozisyonu ile BMS Türkiye’nin yönetim ekibine dahil olmuştu. 2023 başından itibaren ise mevcut sorumluluklarına İsrail bölgesi de eklenen İbrahim Kızılkaya, Türkiye ve İsrail’den sorumlu Hukuk Direktörü olarak atandı.

İbrahim Kızılkaya Türkiye ve İsrail’den sorumlu Hukuk Direktörü pozisyonuyla yeni görevine 2023 yılı itibariyle başladı

 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan ve Londra Metropolitan Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk alanında yüksek lisans yapan İbrahim Kızılkaya, 15 yılı aşkın iş deneyimiyle Bausch+Lomb ve Acino Pharma’da Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’yı kapsayan bölgesel Hukuk ve Uyum rolleri üstlendi. Kızılkaya, BMS çatısı altında gerçekleştirdiği başarılı faaliyetlerinin ve 2022 yılında alanında aldığı Uyum Mükemmellik ödülünün yanı sıra BMS tarafından satın alınan Celgene’nin Türkiye’deki entegrasyonuna büyük katkılarda bulunarak iş sonuçlarına doğrudan katkıda bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu