Türkiye Gündemi

Hedef güçlü kadın, güçlü Bayraklı

Bayraklı’nın kent kimliğini güçlendirmek için ulusal ve uluslararası çapta çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, Sabancı Vakfı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından desteklenen ‘Geleceğini Kuran Genç Kadınlar’ projesine kabul edildi. ‘Yine Etkiliyiz’ adıyla başvurulan proje kapsamında istihdam ve eğitimde yer alamayan 100 kadına e-ticaret, kişisel gelişim ve ilgi alanlarına yönelik eğitim programları düzenlenecek, iş imkanı sağlanacak. Başkan Serdar Sandal, “Gençlerimizin, kadınlarımızın istihdama katılmaları, sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmeleri bizim için en önemli değerlerden biridir. Hedefimiz güçlü kadınlar, güçlü bir Bayraklı, ” dedi.

 

“YİNE ETKİLİYİZ”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından desteklenen “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar” hibe programına “Yine Etkiliyiz” adıyla katılan Bayraklı Belediyesi, ana başvurucu olduğu projede başarılı bulundu. Aziz Sancar AR-GE Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kadınlar özelinde bir girişimcilik hareketi olarak değerlendirilen proje kapsamında, 18-29 yaş aralığındaki en az lise mezunu 100 genç kadının sosyo-ekonomik olarak güçlendirilmesi, e-ticaret ve kişisel gelişim konularında bilgi düzeylerinin artırılarak işbirliği yapılan firmalarda staj yapmaları sağlanacak.

 

HEDEF: GİRİŞİMCİLİK VE İSTİHDAM
Bu sayede katılımcıların kendine güvenlerinin artırılması ve kendi işlerini kurma veya mevcut iş fırsatlarını değerlendirmeleri amaçlandı. Projeye göre katılımcı 100 kadına 2 aylık eğitim programları düzenlenecek. 1 yıl boyunca sürecek projede kadınların ayrıca ilgi alanlarına göre bireysel yönlendirmelerle girişimcilik fikirlerinin geliştirilmesi de sağlanacak. Proje, S.S.Bayraklı Emek Dünyası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Adil Kentler Derneği, İş Dünyasında Kadın Ağı Derneği (İDUKAD), Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (SİMKAD) ile ortaklaşa gerçekleştirilecek.

GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ BAYRAKLI
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı’da gençlerimizin, kadınlarımızın ekonomik hayata katılımları, istihdamda yer almaları çok önemli. Bu konuda Bayraklı Belediyesi olarak her yıl açtığımız çeşitli hobi ve meslek kurslarıyla kadınlarımıza destek oluyoruz. Son olarak katıldığımız hibe programı ile de 100 genç kadının girişimcilik fikirlerini geliştirmeyi, işbirliği yaptığımız sivil toplum örgütleri ve firmalar aracılığıyla da çalışarak gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu