Yerel Haber

GSM operatörlerinin yapamadığını belediye yaptı

Deprem felaketi sonrası GSM operatörleri Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone şirketlerinin adeta sınıfta kaldığı iletişim ağını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdi. Depremzedelerin en büyük sorunlarından internet erişimi için 10 ayrı noktada uydu internet kurulumu gerçekleştirerek ücretsiz wifi hizmeti başlattı.

ESKİŞEHİR (İGFA) – Kahramanmaraş’ta merkezli 10 şehirde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani malzemelerin yanı sıra uzman personel, araç gereç ve ekipman desteği de sağlamaya devam ediyor.

Deprem felaketi sonrası bölgede en acil ihtiyaçlardan olan seyyar tuvalet konusunda önemli çalışmalara imza atan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şimdi de depremzedelerin internet erişimini sağlamak üzere Malatya’da 10 adet uydu internet erişim noktası kurdu.

Malatya’da bulunan konteyner kent ve çadır kentlere ücretsiz wifi hizmeti verecek internet erişim noktaları Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ekiplerince tamamlandı.

İnternet erişimini kolaylaştıran çalışmayla depremzedeler kesintisiz olarak telefon ve diğer tüm elektronik cihazlardan ücretsiz wifi hizmeti alarak internete kolaylıkla ulaşıyor. Vatandaşlar yapılan çalışma nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek bölgede özellikle kalabalık noktalarda haberleşme konusunda çok önemli bir sorunun çözüldüğünü ifade ettiler.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu