Türkiye Gündemi

Gemlik'te kabotaj bayramı coşkuyla kutlandı

Gemlik Belediyesi ve Gemlik Liman Başkanlığının birlikte organize ettiği 1 Temmuz Kabotaj Bayramı, çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla coşkuyla kutlandı.

Kutlamalara; Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Belediye Başkan Vekili Galip Gür, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları katıldı.

Gemlik Atatürk Anıtı’na Liman Başkanlığı tarafından sunulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gemlik Liman Başkanı Bora Ayper yaptı. Ayper konuşmasında; Kabotaj Bayramı’nın tarihçesine değinerek, denizlerdeki egemenliğin önemini vurguladı. Konuşmaların ardından Ayşe Ziver Karataş ilkokulun minik bandocularının yaptığı gösteri beğeni topladı.

Gemlik Faruk Güzel İskelesinde bekleyen römorkör ile ilçe protokolü denize açıldı. Gemlik Körfezi’nin açıklarında deniz şehitleri anısına İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Belediye Başkan Vekili Galip Gür ve Gemlik Liman Başkanı Bora Ayper tarafından çelenk atıldı.

Gemlik Belediyesi tarafından Kumla’da düzenlenen programda Kabotaj Bayramının ruhu yaşatıldı. Kumla İskelesi’nde yoğun katılımlarla; yüzme, kürek çekme, yağlı direk ve çamaşır teknesi yarışları düzenlenirken, bu yarışmalarda heyecan dolu dakikalar yaşandı. Başarı kazanan yarışmacılara da çeşitli ödüller verildi. Gemlik Belediyesinin düzenlediği mehtap turuyla son bulan kutlama programına binlerce vatandaş katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu