Türkiye Gündemi

Gaziemirli gençler Fransa yolcusu

Gaziemir Belediyesi ile Pi Gençlik Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında Gaziemir’den 8 genç, Fransa’nın Roybon kentinde düzenlenecek Mel’Teen Pot Gençlik Değişim Projesi’ne katılacak.

Türkiye’den Pi Gençlik Derneği, İtalya’dan LINK, Fransa’dan MOVE Association ortaklığıyla hayata geçirilen Mel’Teen Pot Gençlik Değişim Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi Çocuk Meclisi ve Gençlik Meclisi üyesi 8 kişi katılacak. Gaziemir Belediyesi ile Pi Gençlik Derneği iş birliğinde düzenlenen organizasyon kapsamında, Gaziemirli 8 genç, Fransa’nın Roybon kentinde düzenlenecek Mel’Teen Pot Gençlik Değişim Projesi’nde, Fransız ve İtalyan yaşıtlarıyla bir araya gelecek.

Erasmus+ Programı tarafından finanse edilen projeyle bu üç ülkeden bir araya gelecek gençlerin birbirlerinin kültürlerini tanımaları ve özel bir deneyim yaşamaları hedefleniyor. Programa katılan çocuklar, çocuklar için hizmet veren Poil de Carotte Derneği’ne destek vererek 22 Temmuz’da yapılacak, çocuk festivalinin düzenlenmesine de katkı koyacaklar.

Proje kapsamında Fransa’ya gidecek gençler, aileleri ve Gaziemir Belediyesi gençlik çalışanlarıyla makamında bir araya gelen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, geçlerin heyecanına ortak oldu. Ülkeler arasında, özellikle gençler arasında güçlü iletişim kurulmasının önemine değinen Başkan Arda, “Genç yaşta yurtdışına çıkmanız sizin için önemli bir deneyim olacak. Şehirler ve ülkeler arasındaki ilişkilerin güçlenmesi, özellikle gençlerin diğer ülkeleri ziyaret etmeleri, oradaki akranlarıyla iletişim kurmaları çok kıymetli. Bu gezinin hayata bakışınızı değiştireceğinizi düşünüyorum. Gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu