Yerel Haber

Erzurum’da ayı saldırısı

Erzurum’un Pazaryolu ilçesinde ayı saldırısına uğrayan Kenan Gürcü, verdiği mücadele ve komşusu yardımıyla saldırıdan yaralı kurtuldu.

Şehitler Mahallesi’ndeki evinin bahçesinde fasulyeleri sulamak için giden 75 yaşındaki Kenan Gürcü ağaçların altında yatan ayının saldırısına uğradı.

Yere düşen ve bacağı ile kolundan yaralanan Gürcü, ayının kendisine yaklaştığını fark edince kolunu hayvanın ağzına koyarak başını ve yüzünü korumak istedi.

Bağrışmaları duyarak bahçeye gelen komşusunun çıkardığı sesler yardımıyla ayının elinden kurtulan Gürcü, 112 Acil Sağlık ekiplerince Erzurum Kent Hastanesine kaldırıldı.

Gürcü’nün vücudunun birçok yerinde kırıklar oluştuğu tespit edildi.

Tedavisi devam eden Gürcü, bahçeye girdikten kısa bir süre sonrasında ayının kendisine saldırdığını belirterek şu şekilde konuştu:

“Ayı ağacın altından çıkarak bana saldırdı. Yere düştüm ve ayağımı tuttu. Ondan sonra yüzüme saldıracağı sırada elime ağzına koydum. Birazcık kolumu ağzında tuttu. Ben fazlaca bağırdım, yukarıda komşu sesimi duydu. Koşarak ve ses çıkararak geldi, ayı firar etti ve kurtuldum. 4 gündür hastanedeyim fazlaca şükür durumum iyi. Devletten, ayılar için bir tedbir almasını istiyoruz. Şu demek oluyor ki benim ölmem hak, ayı yaşayacak; bu tarz bir olay olur mu? Artık çocuklar ne bahçeye ne tarlaya gidebiliyor. Neymiş, ayı yaşayacakmış. Buna tedbir alınmasını istiyoruz.”

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu