Kültür & Sanat

Ege Üniversitesinde Türkiye Yüzyılı'nın kahramanları anlatılacak

Demokrasiye kasteden hain 15 Temmuz darbe girişiminin yedinci yılında Türkiye Yüzyılı’nın kahramanları, Ege Üniversitesinde gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikle anılacak.

Ege Üniversitesinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinliklerde, hem 15 Temmuz’da canları pahasına vatan müdafaası yapan ve milli irade destanını tarihe altın harflerle yazan şehitler anılacak hem de milletin direnişi ve devletin mücadelesi anlatılacak.

 

 “Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” yapılacak

“Türkiye Yüzyılının Kahramanları” temasıyla düzenlenecek etkinlikler, 14 Temmuz Cuma günü Ege Üniversitesi Kampüsü Atatürk Anıtında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. 15 Temmuz şehitleri için gerçekleştirilecek Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirecek. Akabinde tüm üniversite personelinin katılımıyla ‘Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü’ yapılacak. Yürüyüş sonrasında ise kampüs içerisinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Korusu Anıtı’na karanfil bırakılacak.

 

“Kutsalın İstismarına Karşı, Kutsal Değerlerimiz” konferansı

Etkinlikler, Fen Fakültesi Konferans Salonunda, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Himmet Konur’un konuşmacı olarak yer alacağı, “Kutsalın İstismarına Karşı, Kutsal Değerlerimiz” başlıklı konferansla devam edecek. Konferans öncesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Senfonik Destanı” video gösterimi yapılacak.

 

“15 Temmuz Şehitlerimize Minnet ve Saygıyla” fotoğraf sergisi

Gün boyunca Fen Fakültesi Konferans Salonu Fuaye Alanı’nda “15 Temmuz Şehitlerimize Minnet ve Saygıyla” fotoğraf sergisi gösterimde olacak. Salon önünde ise şehitler anısına lokma hayrı yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu