Türkiye Gündemi

Edremit'te sinekle 7/24 mücadele

Edremit Belediyesi vatandaşların yaz mevsimini sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için sinekle mücadele çalışmalarına gece ve gündüz ara vermeden sıkı bir şekilde devam ediyor.

Edremit Belediyesi ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında halk sağlığını korumak için çevre dostu ve en uygun yöntemle sivrisinek ve haşerelere karşı etkili bir şekilde ilaçlamaya devam ediyor. Park ve bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından toplam 47 mahallede kırsal merkez ayrımı yapmadan sinek, sivrisinek ve haşerelerin üreyebileceği sazlık ve sulak alanlar başta olmak üzere, çay ve derelerde, fosseptikler, yağmur suyu kanalları,  çöp konteynerlerinde 13 araçla ilaçlama gerçekleştiriliyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yaz mevsiminde vatandaşların rahat bir sezon geçirmeleri için çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek, “Altyapıdan, temizliğe, park ve bahçe düzenlemelerinden sinekle mücadeleye kadar sağlıklı ve mutlu bir kent için çalışıyoruz. Turizm sezonu nedeniyle yoğun yaşandığı sahil mahallerimizden en uzakta ki kırsal mahallelerimize kent genelinde 7/24 göreve devam ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu