Dışişleri’nden Libya’da kalıcı barış çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, Libya’da sivillerin ölümüne yol açan çatışmalara ilişkin “Tarafları, itidal ve sağduyuya çağrı ediyor, çatışmaları derhal durdurmaya çağırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Libya’da devam eden ve sivillerin de ölümüne yol açan çatışmaların büyük bir endişeyle takip edilmiş olduğu açıklandı.

Sahada büyük çabalarla tesis edilen sükunetin korunmasının, Libya’nın güvenliği, istikrarı ve geleceği bakımından eleştiri önem taşıdığının belirtildiği açıklamada, “Tarafları, bunun idrakiyle hareket etmeye, itidal ve sağduyuya çağrı ediyor; çatışmaları derhal durdurmaya çağırıyoruz” denildi.

Bölgedeki sertlik artışının, Libya halkının kalıcı barış ve istikrara kavuşma azmini ve başta seçimlerin düzenlenmesi olmak suretiyle siyasal sürecin ilerletilmesi vizyonunu da riske attığı vurgulandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dışişleri'nden Libya'da kalıcı barış çağrısı Dışişleri’nden Libya’da kalıcı barış çağrısı için yorumda bulun

    Dışişleri’nden Libya’da kalıcı barış çağrısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dışişleri’nden Libya’da kalıcı barış çağrısı için ilk yorumu yapabilirsin.