Yerel Haber

Depremzede ailelere Kütahya’dan destek sürüyor

KÜTAHYA (İGFA) –Depremin olduğu ilk saatlerden itibaren gerek bölgeye gerekse Kütahya’ya gelen depremzedelere yardım elini uzatan Kütahya Belediyesi, depremzede ailelere yönelik desteklerini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, eşi Fatma Işık ile birlikte, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen hijyen çantalarını depremzede aileleri ziyaret ederek takdim etti.

Başkan Işık, “Malum 6 şubat tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle birçok depremzede ailemiz Kütahya’mıza geldiler. Gelen ailelerimize ilk önce Hilal Market aracılığı ile günlük kullanabilecekleri gıda başta olmak üzere ihtiyaç malzemelerini bayrama kadar dağıttık. Daha sonra bazı ailelerimiz memleketlerine geri döndüler, bazıları ilimizde kalmaya devam ediyor. İlimizde kalmaya devam eden depremzede ailelerimiz için Belediyemiz Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürlüğümüz aracılığı ile hijyen çantası hazırladık. Bugün Hatay depremzedelerimizden Emine Hanıma ilk paketimizi teslim ediyoruz. Buradan da tüm depremzede ailelerimize duyuruyoruz. Belediyemize gelip müracaat etmeleri halinde aynı paketi kendilerine teslim edeceğiz. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Size ve diğer aile bireylerine bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu