Spor

Darüşşafaka Spor Kulübü, iki yıl boyunca Sportive markalı formalarla sahada olacak.

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesini spora taşıyan Darüşşafaka Spor Kulübü, Türkiye’nin en büyük çok markalı aktif spor markası Sportive ile anlaşma imzaladı. 

Avrupa Kupaları’na katılan ilk Türk kulübü unvanının sahibi olan ve Türkiye’nin en köklü basketbol kulüplerinden biri olan Daçka ile Sportive arasında gerçekleşen anlaşma, kulübün
A Takımı Darüşşafaka Lassa da dahil olmak üzere alt yapı takımları ve spor okullarını kapsıyor. İki yıllık anlaşma çerçevesinde Darüşşafaka Lassa, Darüşşafaka altyapı takımları ve Daçka Basket Akademi’nin müsabaka, kamp ve antrenmanlar süresince giyeceği forma ve lisanslı ürünlerin tamamı Sportive tarafından üretilecek. 

Sportive’in Suadiye’deki binasında gerçekleşen imza törenine Sportive CEO’su Zeynep Selgur, Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan ve Asbaşkan Ahmet Şişman katıldı. 

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, kendi öz kaynaklarından beslenen iki prestijli markayı bir araya getiren iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını aktardı. Saruhan, ‘’Darüşşafaka Spor Kulübü’nün en büyük sermayesi itibarı. Bu sebeple attığımız her adımda, kulübümüzü muteber markalarla yan yana görme arzusu taşıyoruz. Bu bağlamda Sportive gibi kıymetli bir marka ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tıpkı Sportive gibi Darüşşafaka Spor Kulübü, kendi öz kaynaklarıyla değer yaratma konusunda büyük hassasiyet taşıyor. Bu açıdan çok anlamlı bir iş birliği sağlamış bulunuyoruz. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyor, birlikte terleteceğimiz yeni formalarımızla yepyeni başarılar temenni ediyoruz’’ sözlerini kaydetti.

Darüşşafaka Spor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Şişman da anlaşmanın her iki taraf için de çok isabetli olduğunu ifade etti. Şişman, ‘’Gerek Darüşşafaka Spor Kulübü, gerek de Sportive markası üzerinden bakıldığında son derece isabetli bir iş birliğinin sevincini taşıyoruz. Her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum’’ ifadelerine yer verdi. 

Sportive CEO’su Zeynep Selgur ise ‘’Misyonunu örnek spor insanları yetiştirmekle temellendiren Daçka ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin en kıymetli basketbol temellerine sahip, alt yapısıyla Türk basketbolunun gelişimine ve nitelikli – donanımlı basketbolcular yetişmesine önemli katkıları yapan Darüşşafaka Spor Kulübü ile partner olmak, ülkemizin en büyük yerel sermayeli spor perakendesi Sportive’in salon sporlarındaki liderliğini daha da ileriye taşımıştır. Darüşşafaka gibi öz kaynaklarını kullanan, sporun gelişimine katkı, örnek sporcular yetişmesine destek misyonu esasen Sportive ile birebir örtüşüyor. Dolayısıyla bu iş birliğinin son derece değerli olduğunu düşünüyorum. Darüşşafaka Lassa ve Sportive partnerliğin uzun yıllar verimli ve değer katan bir iş birliği modeliyle ilerlemesini diliyorum. Daçka Basket Akademi’nde top koşturan, yarının basketbolcusu çocuklarımıza, ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil eden Darüşşafaka Lassa A Takımı’na başarılarla geçecek bir sezon diliyorum” dedi.

Darüşşafaka Lassa’nın tüm forma ve lisanslı ürünleri, yeni sezon itibarıyla Sportive mağazalarının yanı sıra sportive.com.tr adresinden de satışa çıkacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu