Türkiye Gündemi

Çukurova'da konteynerler ilaçlı su ile yıkanıyor

Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz sıcağında kötü kokuları engellemek, haşere ve mikropların üremesinin önüne geçmek için çöp konteynerlerini ilaçlı su ile periyodik olarak temizliyor.

Adana’da yaz aylarının aşırı sıcak geçmesi, sıvı tüketiminin ve kavun karpuz gibi sulu meyvelerin tüketiminin artmasından dolayı çalışmalarını yoğunlaştıran Çukurova Belediyesi, yer altındaki ve üstündeki çöp konteynerlerini ilaçlı su ile temizliyor. Yaz sıcağında halkın kötü kokulardan rahatsız olmasını istemeyen ve mikrop üreme alanlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan belediye ekipleri bu konudaki çalışmalarını titiz bir şekilde sürdürüyor. Çukurova halkı tarafından memnuniyetle karşılanan bu çalışma birkaç aşamada gerçekleştiriliyor. Önce çöpler alınarak boşaltılan konteynerler, daha sonra özel araçlarla dezenfekte ediliyor. Bu uygulama periyodik olarak yapılıyor.

Çöp konteynerleri yanında Çukurova Belediyesi’nin sorumluluk alanındaki sokak ve caddeler ile parklarda da aynı uygulama yapılıyor. Sokak, cadde ve parklar da hazırlanan program dahilinde ilaçlı su ile yakınıyor ve Çukurova halkına daha sağlıklı bir ortam sağlanıyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’da yaz aylarında aşıcı sıcak geçtiğini belirterek, “Yaz kış temizlik hizmetlerini aksatmadan sürdürüyoruz. Ancak yaz aylarında daha dikkatli olmamız ve daha yoğun çalışmamız gerekiyor. Sıcaklardan dolayı artan kokuların önlenmesi ve mikropların üremesinin önüne geçmek amacıyla çalışmalarımızı sıklaştırıyoruz. Her şeyi Çukurova halkının daha iyi yaşam koşullarına ulaşması için yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Yazın kavun karpuz gibi sulu meyvelerin çok fazla tüketildiğini ve bunların atıklarının önemli bir çöp sorunu oluşturduğunu kaydeden Başkan Soner Çetin, “Sulu meyvelerin kabukları ve atıkları hem daha fazla koku yapıyor hem de etrafı çok daha fazla kirletiyor. Bunların zaman geçirmeden toplanmasının yanısıra çöp konteynerlerinin sık sık temizlenmesi gerektiğinin farkında olarak bu çalışmaları aksatmadan sürdürüyoruz.  Her şey daha temiz bir Çukurova için” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu