Türkiye Gündemi

Bülent Arınç AK Parti’nin 21. yılını kutladı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 21’nci kuruluş yıl dönümü için AK Parti’nin kurucu kadrolarından Eskİ TBMM Başkanı Bülent Arınç, Abdullah Gül’ün de olduğu bir fotoğrafla mesaj yayınladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi, 21’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Bülent Arınç, Milli Görüş hareketinden ayrılarak “Erdemliler Hareketi” olarak yola çıkan harekette bulunan ve AK Parti’yi kuran ekipten Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan ve kendisinin o döneme ilişik fotoğrafını paylaşarak “Bugün ihtiyacımız olan ve yüzümüzü dönmemiz ihtiyaç duyulan değerler bütünü de bu temelde mevcuttur.” dedi.

Arınç sosyal medya hesabından şunları söylemiş oldu:

“Siyasal ve ekonomik istikrarsızlıkların kol gezdirilmiş olduğu, yasakların milletin göğsüne taş misali oturmuş olduğu günlerde bu düzene karşı kıyama duranların kurduğu AK Parti milletimizin umudu olmuştur. 21 yıl önce bugün Türk siyasetine sağlam bir temel attık. Bugün ihtiyacımız olan ve yüzümüzü dönmemiz ihtiyaç duyulan değerler bütünü de bu temelde mevcuttur. Umudumuzun 21. müessese yıl dönümü mübarek olsun.”

 

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu