Türkiye Gündemi

Borusan Cat'ten Yeni Bir İlk:

BORUSAN CAT, İNŞAAT SEKTÖRÜNE YÖNELİK İLK SERTİFİKALI REVİZYON MERKEZİ ÜNVANININ SAHİBİ OLDU

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, Caterpillar dünyasında yeni bir ilke imza attı. İnşaat endüstrisine yönelik dünyanın ilk sertifikalı revizyon merkezi, Borusan Cat’in Gebze Revizyon Merkezi oldu. Toplam 255 kriter üzerinden değerlendirilen Borusan Cat, 1.5 yıllık süreç sonunda inşaat endüstrisinde bir ilk olma özelliği taşıyan ünvanın sahibi oldu.

“Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, dünyada 300 üzerinde revizyon merkezi ve özel atölyelye sahip Caterpillar içerisinde, inşaat endüstrisine yönelik ilk sertifikalı revizyon merkezine sahip temsilci oldu. 

İnşaat makineleri ve güç sistemleri komponentlerinin yenilenerek yeni bir ekonomik ömür kazandığı revizyon merkezlerini değerlendiren Caterpillar uzmanlarınca 1.5 yıl süresince yazılı ve fiziki denetime tabi tutulan şirket, 255 kriter üzerinden değerlendirildi. Minimum 80 puanlık değerlendirmede 93 puan olarak büyük başarıya imza attı. EAME Bölgesi’nin (Avrupa, Afrika, Orta Doğu) 3 sertifikalı revizyon merkezinden biri, inşaat endüstrisinin ise dünyadaki ilk sertifikalı revizyon merkezi Borusan Cat Gebze Revizyon Merkezi oldu. 

Altı yılda zirveye yükseldi

Borusan Cat’in, Caterpillar içerisinde dijital dönüşümü başlatan ilk şirket, Caterpillar’ın Dijital Konseyi’nin de kurucu üyeleri arasında yer aldığını belirten Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, 2017’de faaliyetlerine başlayan Borusan Cat Revizyon Merkezi’nin 6 yıl gibi kısa bir sürede büyük başarı elde ettiğini söyledi. Günaydın sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Borusan Cat olarak Türkiye’de Gebze ve Ankara, yurtdışında ise Kazakistan ve Rusya’da olmak üzere toplamdaki 5 revizyon merkezimiz yanı sıra işimize getirdiğimiz yenilikçi yaklaşım ve teknolojiye verdiğimiz önemle Caterpillar içerisinde saygın bir noktada bulunuyoruz. 2017’de kurulan ve henüz ‘çok genç’ diyebileceğimiz Borusan Cat Gebze Revizyon Merkezimizin inşaat endüstrisine yönelik dünyanın ilk sertifikalı revizyon merkezi seçilmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bu başarı attığımız sağlam adımların sonucunda geldi.  Gebze’de revizyon merkezi yolculuğumuz süresince sürekli gelişimi bir kültür haline getirdik. 2021 yılında ‘en iyi uygulama’ olarak dünyada en fazla yayını biz yayımladık. Tüm bu adımlar sonucunda ise bu başarıyı elde ettik.”

İş makinelerine yeni bir ömür

Borusan Cat revizyon merkezleri ile kullanım ömrünü tamamlamış motor, güç aktarma, hidrolik gibi ana bileşenleri (komponent) orijinal Cat parçalar kullanarak yenisi gibi yüksek kaliteli, daha düşük maliyetli ve garantili olarak üretiyor. Revizyon Merkezlerinde, arıza ve revizyon durumlarında aşınmış ve kullanım ömrünü tamamlamış komponentler hızlı ve kolay bir şekilde yenileniyor. Onarım ve revizyon bekleme süreleri %100’e kadar kısaltılıyor ve zaman kaybı önleniyor. Borusan Cat’in Ankara’da bulunan ve genel inşaata yönelik hizmet veren revizyon merkezi için de sertifikalandırma süreci başlamış durumda.

Borusan Cat Hakkında

Caterpillar’ın dünyadaki 160 distribütöründen birisi olan Borusan Cat, ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz’ şirket amacıyla Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya olmak üzere 6 ülkede, 3.500’den fazla çalışanıyla inşaat, madencilik, enerji ve ulaşım endüstrilerinde faaliyet göstermektedir.

 Aynı zamanda dünyanın önde gelen jeneratör markalarından FG Wilson’ın Türkiye ve Kuzey Irak distribütörlüğünü de yürüten Borusan Cat’in metaverse evrenindeki en popüler blok zincir platformlarından biri olan Decentraland’da bir mağazası ve ‘Borusan Cat Solutions’ isimli bir NFT koleksiyonu da bulunur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu