Türkiye Gündemi

Başkan Özyiğit, Kushimoto Sokağı esnafını ziyaret etti

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin’in en yoğun alışveriş ve sosyal yaşam alanlarından biri olan İnönü Mahallesi’ndeki Kushimoto Sokağı’nda esnaf ziyareti yaptı. Hem esnaflar hem de bölgedeki vatandaşlarla sohbet eden Başkan Özyiğit, Yenişehirlileri dinleyerek talep ve önerileri not aldı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, mahallelerde ziyaretlerini sürdürerek, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Eğriçam Mahallesi’ni gezen Başkan Özyiğit son olarak İnönü Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla buluştu. Ziyaretinde esnaflara hayırlı işler dileyen Başkan Abdullah Özyiğit, bölgedeki vatandaşlarla da bol bol sohbet etti.

 

“Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yukarı taşımaya devam edeceğiz”

Göreve geldikleri günden bu yana Yenişehirlilerle iç içe olduklarını ifade eden Başkan Özyiğit, “Göreve geldikten hemen sonra 32 mahallemizin tamamında toplantılar düzenledik. 5 yıllık stratejik planımızı halkımızdan aldığımız görüşler doğrultusunda hazırladık. O gün neredeysek bugün de oradayız. Yani hemşehrilerimizle iç içeyiz. Kentimizin daha da güzelleşmesi, vatandaşlarımızın refahının artması ve sosyal olanaklarının gelişmesi için büyük bir gayretle hep birlikte emek veriyoruz. Yenişehir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 2022 İlçe Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması(SEGE)’nda Türkiye genelinde birinci gelişmişlik kademesinde yer aldı. Bu araştırma yapılırken 8 başlıkta toplam 56 değişken değerlendirildi. Yapılan analizde Yenişehir, 973 ilçenin tamamına uygulanan ‘İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması’nda Türkiye’de 49’uncu Mersin’de ise 1’inci oldu. Kentimiz, 2017 yılında yapılan aynı araştırmada ikinci gelişmişlik kademesinde 70’inci sırada yer alırken, 2022 araştırmasında ise birinci kademeye çıktı ve 21 sıra yükselmiş oldu. Kentimizin bu gelişimini kimse göz ardı edemez. Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yukarı taşımaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu