Türkiye Gündemi

Başkan Kocaman çalışmaları yakından takip ediyor 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, ilçe genelinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Kocaman Kartepemizi “Bir nakış gibi ilmek ilmek işliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, ilçe genelinde yapılan çalışmaları yakından takip ediyor. Başkan Kocaman, Ketenciler Kültür Merkezi, Ketenciler Kampı, Uzuntarla Çerkez Müzesi’nde çalışmaları yerinde incelerken, İstasyon ve Eşme Mahallerinde hemşehrileriyle bir araya geldi.

KETENCİLER KÜLTÜR EVİ

Etüt Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen Ketenciler Mahallesi’nde yapımı hızla devam eden Ketenciler Kültür Evi, 451 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 2.955 m2 alanda yapımı hızla devam ediyor. Kültür evi içerisinde 3 oda, 2 sınıf, çok amaçlı salon, atölye, bebek odası, bay – bayan mescit, bay, bayan ve engelli WC’leri bulunacak. 

BONGOLOV KONAKLAMA

Ketenciler Gençlik Kampı’nda ki bungalov evleri otel konseptinde yeniden dizayn edildi. 55 metre kare alan da yer alan bungalov evlerde 10 aile rahatlıkla kalabilecek. 650 metre kare alan içerisinde bulunan gençlik kampının içinde ekolojik restoranda yer alıyor. Ketenciler Gençlik Kampı’nın dönüşüm ve restorasyon projesi tümüyle tamamlandıktan sonra kısa süre içinde hizmete açılacak.

ÇERKES MÜZESİ

Kartepe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen Çerkes Müzesi 200 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 337 metrekare alandan oluşuyor. Bina içerisinde depo, atölyenin yanı sıra bay-bayan ve engelli WC’si yer alacak. Müzede, Çerkes kültürünü yansıtan objeler, tarihi belgeler sergilenecek.

ÇOK AZ KALDI

Projeleri yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, “Projelerimizde sona doğru hızla yaklaştıkça heyecanımız da katlanıyor. İstiyoruz ki en güzel anılarımızı biriktirelim buralarda… Güzel ilçemizin değerine değer katmak için tüm çabamız. Çok az kaldı” açıklamasında bulundu. Başkan Kocaman, incelemeleri sonrasında İstasyon ve Eşme Mahallesi’nde hemşehrileriyle bir araya gelerek, gündem ve devam eden çalışmaları hemşehrileri ile hasbihal ederek değerlendirdi.

    

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu