Magazin

Aras Bulut İynemli Kahramanmaraşlı çocuklarla buluştu

 

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin ortaklaşa başlattığı “Yarını Kodlayanlar Sosyal Hayata Destek” projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta kurulan konteyner teknoloji sınıfının açılışına katılan Aras Bulut İynemli, ilk ziyaretini Kahramanmaraş Kadıoğlu Çiftliği İlkokulu’na yaptı.

Gezici eğitim çadırında çocuklarla bir araya gelen sevilen oyuncu, depremzede çocuklarla bol bol sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

İynemli, “Yaşadığımız büyük afetin yaralarını hep birlikte saracağız. Hem bireysel hem de kurumsal olarak yapabileceğimiz çok şey var. Özellikle depremzede çocuklarımızın geleceğe umutla bakmalarını sağlamamız çok önemli. ‘Yarını Kodlayanlar Sosyal Hayata Destek’ projesinin afet bölgesindeki çocuklarımızın hayatında önemli bir renk, geleceğe yönelik hayallerinde önemli bir basamak olacağına inanıyorum. Bu projeyi gönülden destekliyorum” dedi.

Afet bölgesindeki çocukların eğitimine katkı sağlanmasının hedeflendiği “Yarını Kodlayanlar Sosyal Hayata Destek” proje kapsamında bölgede 4 konteyner teknoloji sınıfının kurulması ve toplam 100 bin çocuğa ulaşılması hedeflendi.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu