Ekonomi

Anadolu Hayat Emeklilik'in “Çocuğum İçin BES" Ürünü Çocuğunuza Gelecek, Doğaya Umut Oluyor

Anadolu Hayat Emeklilik, “Çocuğum için BES” ürünü ile çocukların geleceğini bugünden güvence altına alırken, aynı zamanda ortaokul ve lise öğrencilerinin doğa eğitimlerine de destek olarak ekolojik farkındalığa katkı sunuyor. TEMA Vakfı ile yapılan iş birliği sayesinde, bugüne kadar 10 binden fazla çocuk doğa eğitimine katıldı.

Anadolu Hayat Emeklilik, 18 yaşın altına özel sunduğu bireysel emeklilik ürünü “Çocuğum için BES” ile sektörde 200 bin çocuğa ulaşan ilk şirket oldu. Bu başarılarıyla bireysel emeklilik sektöründe öncü ve örnek bir şirket olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Makaskesen, “Şirket olarak geleceğin yetişkinlerine sürdürülebilir bir dünya mirası bırakmak için harekete geçtik. TEMA Vakfı ile yaptığımız iş birliği sayesinde, geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde ortaokul ve lise seviyesindeki 10 bin 217 çocuk ve gencin doğa eğitimi ve farkındalık çalışmalarına katılmasına destek sağladık. TEMA Vakfı bu destek ile gençlerin toprak, su, hava, biyolojik çeşitlilik, iklim değişikliği gibi konularda bilgi edinerek doğayı tanıyan, seven ve koruyan bireyler olmaları için eğitim ve etkinlikler gerçekleştirdi” diye konuştu. 

 

“Sadece rafta olan bir ürün değil, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk hareketi”

Çocuklara gelecekleri için birikim yapma alışkanlığı kazandırarak tasarruf bilincini erken yaşta oluşturmak için geliştirilen “Çocuğum için BES” ürünlerini aynı zamanda bir sosyal sorumluluk hareketi olarak gördüklerini belirten Makaskesen, “Bu ürünü önem atfettiğimiz çocuklarımıza özel tasarladık ve TEMA Vakfı ile iş birliği yaparak çocuk ve gençlerin doğa eğitimlerini destekledik. Ekolojik okuryazarlık eğitimleri ile çocuklar ve gençler doğadaki canlıları daha yakından tanıyor ve günlük yaşamdaki tercihlerinin doğayı nasıl etkilediği konusunda farkındalık kazanarak çözüm üretebiliyor. ‘Çocuğum için BES, çocuğunuza gelecek, doğaya umut oluyor’ diyerek yola çıktığımız iş birliği sürecimizde daha fazla çocuk ve gencin bu önemli kazanımı edinmesini hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu