20 yangın çıkarmakla suçlanan kadın gözaltına alındı

Fransa’da 2019-2022 yıllarında Haute-Vienne’de 20 kadar yangını çıkarmakla suçlanan 68 yaşındaki bir kadının gözaltına alındığı açıklandı. Polis ifadesinde suçunu itiraf eden kadın, ocak ayında yargılanacak.

Fransa’da temmuzdan bu yana bölgede başlamış olan fazlaca sayıda yangınla ilgili soruşturmada, bir kadının söz mevzusu yerleri kundakladığına ilişkin bilgiler elde edildi.

Gözaltına alınan kadının verdiği ifadede, söz mevzusu yangınları çıkardığını itiraf etmiş olduğu dile getirilsi. Araştırma neticesinde kadının 2019-2022 yıllarında 20 kadar yangını başlattığının ortaya çıkmış olduğu bilgisi paylaşıldı.

Fransa’daki orman yangını denetim altına alındı

Limoges kentinde 13 Ocak 2023’te hakim karşısına çıkacak zanlının duruşma geçmişine kadar nezaret altında tutulacağı ifade edildi. Ülkede bu yıl başlamış olan ve on binlerce alanın kül olduğu fazlaca sayıda yangın sebebiyle birçok şahıs gözaltına alınmıştı.

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa’daki 10 yangından 9’unun kundaklama kanalıyla çıktığını, ülkede günde 200 kadar yangının baş gösterdiğini, bunların büyük bölümünün hızla söndürüldüğünü belirtmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 20 yangın çıkarmakla suçlanan kadın gözaltına alındı 20 yangın çıkarmakla suçlanan kadın gözaltına alındı için yorumda bulun

    20 yangın çıkarmakla suçlanan kadın gözaltına alındı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 20 yangın çıkarmakla suçlanan kadın gözaltına alındı için ilk yorumu yapabilirsin.