Türkiye Gündemi

15 Temmuz şehitleri Seferihisar'da anıldı

15 Temmuz şehitleri, Seferihisar Şehitliği’nde düzenlenen törenle anıldı. Darbe girişimini lanetleyen Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Kahraman şehitlerimizi minnetle anıyorum” dedi.

Darbe girişiminin 7. yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitleri, Seferihisar Şehitliği’nde düzenlenen törenle anıldı. Törene Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcısı Ebru Cansu, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitler için yapılan saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu ve dua edildi. Seferihisar Belediyesi Bando ekibi de törende hazır bulundu. Seferihisar Ulu Camisi’nde de şehitler için mevlüt okutuldu.

 

“EGEMENLİK KAYITSIZ, ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

15 Temmuz’un 7. yılında darbe girişimini lanetleyen Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir’ sözüne her koşulda sahip çıkacağız. 15 Temmuz tüm milli değerlerimize, demokrasimize ve millet iradesine karşı hain bir darbe girişimidir. Tüm gazilerimize minnet duygularımı iletiyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu